کمک های اولیه در کار

کمک های اولیه یکی از مهمترین نکاتی است که باید در محل کار طریقه به کارگیری آن را بلد باشید. این نکات نیازمند آموزش هایی است که با یادگیری آن میتوانید جان همکاران خود در صوانح نجات دهید.

به عنوان مثال در مواقعی که حوادث طبیعی رخ میدهند. مانند زمین لرزه و ریزش آوار اگر آموزش هایی در مورد کمک های اولیه دیده باشید. می دانید که چه کارهایی را باید انجام دهید یا چه کار هایی را نباید انجام دهید.

در زیر مهمترین نکاتی که باید در این مواقع بلد باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید لحاظ شده است. مهم تر از یادگیری این نکات تصمیم گیری در موقعیت های مخلتف است.

آموزش های لازم در مورد کمک های اولیه

بریدگی در صوانح: در مواقعی که با بریدگی مواجه هستید. برای کاهش دادن میزان خون ریزی باید محل جراحت را بالاتر از قلب قرار دهید. ممکن است در بعضی از بریدگی ها امکان بالاتر قرار دادن بریدگی از سطح قلب وجود ندارد. در این حالت سعی کنید محل جراحت را هم سطح قلب یا مقدار کمی پایینر نگه دارید.

سوختگی های سطحی: به سوختگی هایی که در لایه اول پوست اتفاق می افتد. سوختگی درجه اول یا سوختگی سطحی گفته می شود. این سوختگی ها ممکن است با درد همراه باشند اما سوختی جدی ای نیستند.

برای این سوختگی ها باید از آب گرم برای شست و شوی محل جراحت استفاده کنید. اکثر مردم باور دارند سوختگی باید با آب سرد شسته شود. اما امکان دارد آب سرد آسیب بیشتری به بافت وارد کند. بعد شستن و تمیز کردن محل آسیب شما باید با کیسه آبی که در کیف کمک های اولیه دارید. محل سوختگی را کمپرس آب سرد کنید.

حمله قلبی: یکی از اتفاقات متعدد که در صوانح رخ میدهند حمله قلبی است. در هنگامی که حمله قلبی رخ میدهد تصمیم سریع و درست به شدت در بهبود و کاهش آسیب تاثیر دارد. در این مواقع استفاده از قرص های رقیق کننده خون همچون آسپرین به علت مهار کردن. پلاکت های خون باعث کم شدن لختگی خون می شود.

دقت داشته باشید برای تاثیر سریع و کاهش آسیب آسپرین باید به صورت جویدن استفاده شود. بعد مصرف آسپرین که در کیف کمک های اولیه وجود دارد سریعا با اورژانس تماس بگیرید.

گزیدگی توسط زنبور

گزیدگی توسط زنبور: اگر توسط یک زنبور گزیده شده اید اولین کاری که باید انجام دهید. این است که نیش زنبور که معمولا همراه کیسه زهر زنبور است را از بدن خارج کنید. مهم ترین چیز در زمان گزیدگی سرعت عمل و زمانبندی است. با استفاده از موچین یا پنس که در کیف کمک های اولیه وجود دارد سریعا نیش را بیرون بکشید.

شکستگی استخوان: شکستگی استخوان بر اثر برخورد جسم سخت و یا وارد شدن فشار شدید به استخوان اتفاق می افتد. در این مواقع معمولا افراد سریعا به صاف کردن محل آسیب اقدام می کنند. این کار به شدت اشتباه است زیرا ممکن است آسیب تنها یک پیچ خوردگی ساده یا در رفتگی باشد. که با عوض کردن حالت تنها آسیب بیشتر می شود.

تکه های چوب: تکه های چوب خیلی راحت می توانند عفونت را به محل جراحت و خون انتقال بدهند. اگر تکه چوبی در دستتان فرو رفت. سریعا با یک سوزن استریل که در کیف کمک های اولیه دارید تکه چوب را خارج کنید. سپس محل را بشویید.

گزیدگی توسط مار

احتمالا قبلا در اکثر فیلم ها دیده اید که بعد از گزیدگی توسط مار محل جراحت را می مکند. اما باید بدانید این کار کمک چندانی به فرد مجروح نمی کند. زیرا زهر مار در همان لحظه اول وارد خون می شود. در این مواقع آرامش را خود را حفظ کنید. استرس باعث بالا تر رفتن فشار خون می شود و زهر سریعر پخش خواهد شد.

ترسیدن ، دویدن و خوردن قرص های مسکن کار هایی است که به هیچ وجه نباید انجام دهید. خوردن قرص های مسکن باعث رقیق شدن خون و در نتیجه بالا رفتن فشار خون می شود.

انسداد تنفسی: اگر احساس کردید فرد مورد نظر درست تنفس نمی کند و یا نمی تواند نفس بکشد فرد دچار عارضه یا انسداد تنفسی شده است. در این مواقع شما باید راه تنفسی فرد را باز کنید.دهان فرد را باز کرده و هرچه در مسیر تنفس قرار دارد خارج کنید.

برای باز کردن مسیر تنفسی سر فرد را به سمت بالا ببرید. و با فشار به زیر فک پایین دهان را باز کنید. احتمال دارد زبان در مسیر تنفس قرار گرفته باشد. شیب سر را تا زمانی که انسداد تنفسی کم شود نگه دارید.

نکاتی که گفته شد به شما در انجام کمک های اولیه کمک بسیاری می کند. حال افراد ممکن است بعد از انجام کمک های اولیه و بهبود از جای زخمی که مانده است رنج ببرند. در جعبه و کیف کمک های اولیه می توانید دارو هایی برای بهبود جای زخم هم به همراه داشته باشید.

بهبود جای زخم

یکی از راه های درمان جای زخم یا اسکار استفاده از دارو های موضعی است. این دارو ها معمولا نیازی به نسخه پزشک ندارند.مواد تشکیل دهنده این دارو و کرم ها آنتی هیستامین ها و استروئید ها هستند و باید به صورت بلند مدت استفاده شوند. این کرم هارا می توانید از داروخانه ها تهیه و در کیف کمک های اولیه قرار بدهید.

نتیجه گیری

اگر کمک های اولیه در بین درس های جامع کشور قرار بگیرد. تعداد مرگ و میر های سالانه که بر اثر صوانح اتفاق می افتد به شدت کم می شود. هر فرد می تواند با یادگیری کمک های اولیه به خود و هم نوعان خود کمک کند. اگر کمک های اولیه به صورت اصولی آموزش داده شود مزایای فراوانی را به همراه دارد.

کیف های کمک های اولیه بسیار به شما در این اقدامات کمک می کنند. دقت داشته باشید در صورت استفاده از وسایل کیف کمک های اولیه سریعا وسیله یا دارو را دوباره خریداری کرده. و در کیف بگذارید.

امیدواریم نکات بالا به شما در حفظ جان دیگر افراد و یا خودتان کمک کافی را بکند. و توضیحات داده شده در مورد کمک های اولیه کامل باشد.